Ситуація на фронті, мобілізація та Авдіївка — головне з інтерв'ю головкома Сирського

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський дав перше інтерв'ю на новій посаді. Він розповів про ситуацію на полі бою, нову стратегію українських військ та зміни в планах мобілізації.

Сирський
Олександр Сирський

Про це Олександр Сирський говорив в інтерв'ю Укрінформу.

Ситуація на фронті

Головком ЗСУ розповів, що ворог намагається будь-якою ціною вийти на кордони Донецької та Луганської областей. За його словами ситуація на фронті складна. Водночас російським військам не вдалося суттєво просунутися на стратегічних напрямках, а кількість повернутих ЗСУ позицій останнім часом перевищує кількість втрачених.

Сирський розповів, що росіяни значно наростили активність авіації, застосовують керовані авіабомби, які руйнують позиції, а також щільно обстрілюють з артилерії. Українські військові максимально використовують перевагу у безпілотній авіації.

Наразі перевага ворога по випущених боєприпасах становить співвідношення близько 6:1.

Відступ з Авдіївки

У ході боїв за Авдіївку 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон.

«Ми відвели свої сили з Авдіївки, тому що ворог мав суттєву перевагу в силах і засобах штурмових підрозділів. Через постійні бомбардування керованими авіабомбами цілісність нашої оборони була порушена, що дало можливість противнику поступово просуватись вперед. Також негативну роль відіграла недостатня кількість боєприпасів для нашої артилерії», — пояснив головком ЗСУ.

Однак наступ на Авдіївку обернувся для росіян значними втратами, додав Сирський.

Мобілізація

За словами Олександра Сирського, Україна не потребує мобілізації 500 тисяч людей — після перегляду внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил цю цифру суттєво зменшили.

«Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, але й про добровольців. Треба зважати на те, що люди не роботи. Вони виснажуються, фізично і психологічно, особливо в умовах бойових дій», — наголосив Сирський.

Генштаб переглянув чисельність певних частин, які не брали участі у бойових діях, і це дозволило вивільнити тисячі військовослужбовців і спрямувати їх до бойових частин.

Головком також додав, що люди, які приходять до війська за мобілізацією, не потрапляють одразу на фронт, тільки якщо у військового вже був бойовий досвід.

Про відставку Залужного

Олександр Сирський відмовився коментувати відставку Залужного. Він зазначив, що військові не обговорюють рішення Президента і додав:

«Ми з Валерієм Федоровичем працювали пліч-о-пліч у найважчі часи від початку російського повномасштабного вторгнення, та навіть раніше. Працювали як одна команда».

Нагадаємо, хто увійшов до команди Сирського.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар