Зміни у керівництві ЗСУ: хто увійшов до команди Сирського

Президент Володимир Зеленський своїми указами змінив низку командувачів збройних сил України.

silmedia_zgcl/z30T6A2Sg.jpeg

Відставка Залужного та призначення Сирського

8 лютого 2024 року Президент України звільнив із посади Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Новим головкомом Володимир Зеленський призначив генерал-полковника Олександра Сирського.

За словами Президента, Олександр Сирський «має успішний досвід захисту – провів Київську оборонну операцію» і «успішний досвід наступу – Харківської визвольної операції».

Олександр Сирський народився 26 липня 1965 року в селі Новинки Кіржацького району Владімірської області. Він закінчив: Московське вище загальновійськове командне училище, Академію ЗСУ та Національну академію оборони України.

silmedia_zgcl/ge3pjAhSR.jpeg

У 2000-х роках Олександр Сирський командував 72 механізованою бригадою, дослужився до звання генерал-майора. Із початку бойових дій на сході України Сирський став начальником штабу АТО. Він координував вихід українських військових з Дебальцевого. З 2016 року очолював Об'єднаний оперативний штаб, який координував дії українських військових на Донбасі. З 2019 року керував Сухопутними військами.

silmedia_zgcl/qxTpj02SR.jpeg

З початку повномасштабного вторгнення Олександр Сирський командував обороною Києва.

«Сирський розділив місто та прилеглі до нього райони на сектори та призначив керувати кожним районом генералів із військово-навчальних центрів, створивши чіткий ланцюжок субординації, якому підкорялися б усі українські військові частини та служби безпеки. Тактичні рішення офіцерам на місцях дозволялося приймати негайно, без необхідності консультуватися зі штабом», — описували журналісти The Washington Post підготовку Сирським оборони Києва.

Восени 2022-го Сирський був одним з командувачів контрнаступу на Харківщині. Також він керував обороною Соледара й Бахмута.

Новий керівник Генштабу Анатолій Баргилевич

10 лютого Володимир Зеленський призначив новим начальником Генштабу ЗСУ Анатолія Баргилевича. Від жовтня 2023 року він керував Силами територіальної оборони.

Анатолій Баргилевич народився у селі Омелянівка Житомирської області 8 квітня 1969 року. У 2017 році отримав звання генерал-майора. З 2020-го працював заступником командувача СВ ЗСУ з територіальної оборони. На початку повномасштабного вторгнення його призначили начальником штабу східного угруповання військ.

silmedia_zgcl/hPDrjAhSR.jpeg

Командувач об'єднаних Сил ЗСУ

Володимир Зеленський призначив Юрія Содоля новим командувачем Об’єднаних сил ЗСУ. Він замінить на цій посаді Сергія Наєва.

Юрій Содоль командував 25-ю повітрянодесантною бригадою під час АТО. У січні 2015 року його призначили першим заступником командувача Десантно-штурмових військ. З 2018 року він командував Морською піхотою. У лютому 2022 року Юрій Содоль отримав звання Герой України.

silmedia_zgcl/yoiaq0hSg.jpeg

Сергій Наєв, який раніше був командувачем об'єднаних Сил ЗСУ розповів, що дізнався про своє звільнення з посади зі ЗМІ.

Командувач Сухопутних військ

11 лютого на сайті Президента з'явися указ про призначення генерал-лейтенанта Олександра Павлюка новим командувачем Сухопутних військ ЗСУ замість Олександра Сирського.

Олександр Павлюк родом із Житомирської області. У 2014 році він брав участь в АТО на Донбасі як командувач 24-ї окремої механізованої бригади. Під його командуванням бригада брала участь в боях за звільнення Слов'янська, Красного Лиману, Краматорська, Лисичанська та інших населених пунктів Донеччини та Луганщини.

У перші тижні повномасштабного вторгнення Олександр Павлюк керував обороною східних регіонів, тоді ж отримав звання Герой України. З лютого 2023 року він був першим заступником міністра оборони.

silmedia_zgcl/v1sGq0hIg.jpeg

Командувач Сил тероборони ЗСУ

Новим командувачем Сил територіальної оборони ЗСУ став генерал-майор Ігор Плахута. Раніше він був командиром 169 Навчального центру ЗСУ, начальником Південного територіального командування внутрішніх військ МВС, заступником командира оперативно-стратегічного управління військ «Хортиця».

У грудні 2013 року Ігор Плахута працював у МВС та керував силами внутрішніх військ під час розгону Майдану.

silmedia_zgcl/VtTB60hSR.jpeg

Командувач Десантно-штурмових Сил ЗСУ

Новим Командувачем Десантно-штурмових Сил ЗСУ призначили бригадного генерала Ігоря Скибюка. Він замінить на цій посаді Максима Миргородського. Раніше Ігор Скибюк був заступником керівника Десантно-штурмових Сил ЗСУ.

З 1998 року він служив у 80 окремій десантно-штурмовій бригаді Десантно-штурмових військ ЗСУ. Ігор Скибюк брав участь у бойових діях на сході Україні після 2014 року. З початком повномасштабної війни командував підрозділами бригади, які звільнили низку населених пунктів на Харківщині, зокрема Ізюм.

Ігор Скибюк отримав звання Героя України.

silmedia_zgcl/9BLdR12SR.webp

Нагадаємо, 11 лютого Президент України підписав укази щодо призначення командувачів сухопутних військ, об'єднаних сил, десантно-штурмових військ і сил ТрО.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар