Судитимуть експосадовців Міноборони, які купували неякісну амуніцію для ЗСУ

Правоохоронці завершили досудове розслідування стосовно колишніх високопосадовців Міноборони, які закупили неякісну амуніцію для військових на 1,4 мільярда гривень.

Фото ілюстративне

Про це повідомили в Державному бюро розслідувань.

Колишнього заступника міністра оборони, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, т.в.о начальника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів, а також т.в.о начальника центрального управління контролю якості Міністерства оборони України підозрюють у перешкоджанні діяльності ЗСУ, що спричинило тяжкі наслідки на 1,4 млрд гривень та у розтраті понад 222 млн грн.

За даними слідства, ексзаступник міністра оборони уклав договір про постачання речового майна для військових: бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб ЗСУ за завищеними цінами та низької якості на загальну суму понад 1,4 млрд грн. Всі договори укладали за умови повної передплати. 

Також учасники схеми замовили за кордоном засоби індивідуального захисту неналежної якості. При цьому здійснили стовідсоткову переплату та порушили процедуру здійснення контролю за якістю товару. У результаті їхньої діяльності ЗСУ отримали неякісні бронежилети, які не можна використовувати у бою без загрози життю.

«Це призвело не лише до втрати 222 мільйонів гривень бюджетних коштів, а й до підриву обороноздатності країни, загрози життю та здоров’ю особового складу ЗСУ», — розповіли в Державному бюро розслідувань. 

Експосадовцям повідомили про підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, розтраті майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчинених за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану. Їм загрожує до 15 років ув’язнення.

Нагадаємо, на Прикарпатті викрили керівництво лісгоспу, яке незаконно вирубало лісу на 250 млн грн.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар