The Economist розповів, що росіяни викрали з українських музеїв

Видання The Economist вказує, що росіяни викрали з українських музеїв понад 480 тисяч творів українського мистецтва.

silmedia_zgcl/R40GAh5Ig.jpeg
Фото ілюстративне

Про це пише видання The Economist.

З початку повномасштабної війни росіяни зруйнували та пошкодили 38 українських музеїв.

Журнал розповідає, що визначити ціну вкрадених робіт майже неможливо. За підрахунками ООН сума шкода може сягати 2,6 млрд доларів. Низку українських колекцій направили до країн Європи, щоб захистити від руйнувань.

росіяни викрали з Херсонського обласного краєзнавчого музею понад 28 000 артефактів. Їх вивезли до тимчасово окупованого Криму. Серед украденого були стародавні монети, грецькі скульптури, скіфські прикраси, дорогоцінна бухарська шабля і жорсткі диски з каталогом музею.

Заступник директорки Херсонського художнього музею заявив, що «є лише одна річ, яку Україна може зробити, щоб повернути вкрадене мистецтво додому: виграти війну».

Журнал зазначає, що Україна домагатиметься відшкодування завданих збитків. Київська прокуратура перевіряє російських чиновників та українців, причетних до розкрадання. Зокрема, представниця Мінкульту Мар'яна Томин працює над новим законом про реституцію та переглядом застарілого закону про захист культурної спадщини. А з кінця жовтня спецпідрозділ армії почав стежити за пошкодженням культурних об’єктів.

«Але надії повернути вкрадене окупантами мало», —зазначають журналісти.

Нагадаємо, як росіяни викрадають українських дітей — розслідування.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар