Тортури та голод: що відбувається з українськими полоненими в росії

Близько 10 тисяч українських військовополонених перебувають у російських в'язницях та на тимчасово окупованих територіях.

Медійна ініціатива за права людини

Про це повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю.

Окупанти приховують інформацію про українських бранців, тому кількість людей, які перебувають у полоні може бути більшою.

Правозахисники із Медійної ініціативи за права людини склали мапу. На карті позначили 42 місця утримання українських воїнів в росії. За їхньою інформацією, військовополонені стикаються з тортурами у ворожих камерах.

«Коли їх привозять у це місце утримання – це обов’язково побиття. Це їхнє так зване знайомство з місцем, де будуть перебувати тривалий час. Кожен вихід – це те, чого вони боялися найбільше. Тому що або тебе вели на допит, де продовжували знущання, або в камері проводили перевірку в той час, коли ти стояв притиснутий до стіни і тебе теж били. Або тебе виводили на прогулянку, де знову ж таки тебе били. Або, як це було у Воронезькій області, на тебе нацьковували собак, які тебе кусали, рвали робу», — розповіла журналістка-розслідувачка Марія Климик.

За її словами, усі звільнені з полону говорять, що їх там не годували. Їм давали недоварену їжу, були відсутні фрукти та овочі.

«Єдине, що їх завжди рятувало, — це хліб. Завдяки цьому вони могли вижити. Але ми бачимо на фотографіях звільнених із полону, наскільки вони втратили вагу», — каже розслідувачка.

Також українським бранцям не надавали медичні послуги. Тюремні лікарі відмовляють полоненим в допомозі. А коли приходили до бранців, то ледь не від всіх хвороб давали таблетку валідолу. Про це розповіла військовополонена Олена, яка повернулася із жіночої колонії у російському місті Валуйки.

Нагадаємо, близько 700 українців травмувалися або загинули від ворожих мін.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"