Туреччина дала «зелене світло» вступу Швеції в НАТО

Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив у понеділок, що Туреччина погодилася підтримати заявку Швеції на приєднання до військового альянсу, повідомляє CNN.

Ця заява Столтенберга стала певною несподіванкою після того, як раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган припустив, що Швеція може приєднатися до альянсу лише після того, як Туреччину приймуть до Європейського Союзу.

silmedia_zgcl/zmuL2WjVg.png
«Радий повідомити, що після зустрічі, яку я організував, президент Ердоган погодився якнайшвидше направити протокол про приєднання Швеції до Великих національних зборів і забезпечити ратифікацію. Це історичний крок, який робить усіх союзників по НАТО сильнішими та безпечнішими», – написав Столтенберг у Twitter після зустрічі у столиці Литви Вільнюсі.

Нагадаємо, що раніше Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висунув вимогу щодо вступу його країни до Європейського Союзу в обмін на позитивне рішення від Туреччини стосовно вступу Швеції до НАТО.

На саміті НАТО у Вільнюсі 11-12 липня також має бути вирішена доля України щодо можливого вступу до альянсу. Столтенберг раніше підтвердив участь у саміті Президента України Володимира Зеленського.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар