У Зеленського звернулися до Заходу: досить скуповувати російську нафту під видом індійського дизеля

Економічний радник Президента України Володимира Зеленського Олег Устенко закликав ЄС, а також Сполучене Королівство та США закрити «лазівку», яка дозволяє третім країнам, таким як Індія, Китай і Туреччина, переробляти закуплену у російських державних енергетичних компаній сиру нафту, а потім продавати цей же дизель та бензин без обмежень до ЄС та цілого світу.

Про це він заявив у інтерв’ю POLITICO.

silmedia_zgcl/0ncuYHzSR.jpeg
Індійський експорт паливних продуктів до ЄС стрімко зріс

Індійський імпорт російської сирої нафти сягнув максимуму в 69 мільйонів барелів у травні, що майже в десять разів більше, ніж за той самий період 2021 року, до вторгнення росії в Україну. І це більш ніж удвічі більше, ніж 31 мільйон барелів, який Індія закупила у росії в травні минулого року.

В результаті, індійський експорт паливних продуктів до ЄС стрімко зріс. У червні Індія експортувала до блоку 5,1 мільйона барелів дизельного палива та 3,2 мільйона барелів авіаційного палива проти лише 1,68 мільйона барелів та 0,51 мільйона барелів відповідно у червні 2021 року.

Устенко виділив Індію, враховуючи, що «до вторгнення вони купували російську нафту, але рівень їхнього імпорту був дуже незначним, лише близько 1% імпортованої нафти. Зараз він становить майже 40%, що є справді драматичною зміною».

В інтерв’ю CNBC минулого тижня міністр нафти та природного газу Індії Хардіп Сінгх Пурі визнав, що приватні нафтопереробні заводи його країни скуповують російську нафту за ставками, значно нижчими за ринкові.

Це також негативно впливає на прибутки росії: її доходи від експорту енергоресурсів скоротилися практично вдвічі за перші шість місяців цього року, тоді як рубль досяг історичного мінімуму за останні тижні, оскільки санкції почали підривати основи російської економіки.

Водночас, на думку Устенка, політики повинні підтримати «заборону для всіх нафтопродуктів, що надходять до країн G7», якщо вони були вироблені з використанням російської нафти, навіть якщо вони були перероблені в іншому місці.

Устенко додав, що Київ також хоче заручитися підтримкою серед країн G7, щоб знизити цінову межу на нафту лише до 30 доларів за барель. Польща та країни Балтії наполягали на зниженні ціни минулого року, але такі країни, як Греція, чиї нафтові танкери перевозять багато російської сирої нафти, відмовилися від цього.

«Ці кроки будуть величезним сигналом для виробників, що зараз абсолютно незаконно торкатися російської нафти та постачати режим кровавими грошима, які вони використовують для купівлі зброї та скоєння військових злочинів в Україні», - зазначив Устенко.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар