Українські інженери включились у змагання: хто знайде дешевий і якісний засіб проти «Шахедів»

Наприкінці минулого місяця в підвалі в центрі Києва в умовах повної секретності сотні інженерів і інноваторів зустрілися з високопоставленими військовими, щоб обміркувати шляхи нейтралізації дешевих російських дронів-камікадзе, зокрема «Шахедів» іранського виробництва.

«Сьогодні війна технологічна, зміни в технологіях і на полі бою відбуваються щодня», — сказав у кулуарах зібрання віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

silmedia_zgcl/89JRFEr4R.jpeg
Іранські безпілотники літають настільки низько, що їх може не виявити протиповітряна оборона

Reuters був єдиним ЗМІ, запрошеним на захід, де високопоставлені армійські чиновники та міністри змішалися з інженерами та ексцентричними ентузіастами.

Організатори розподілили призові в розмірі 3 мільйонів доларів між трьома командами експертів, які, як вважають, представили найкращі безпілотники або технології електронної боротьби проти російських «Шахедів».

У травні росія атакувала Україну рекордною місячною кількістю понад 300 безпілотників, свідчать офіційні дані, що стало справжнім викликом. Зокрема, минулої зими росія намагалася завдати шкоди енергомережі.

«Ми хочемо підготуватися до... наступної зими, щоб відповісти на ці виклики», - сказав віце-прем'єр-міністр Олександр Кубраков.

Іранські безпілотники літають настільки низько, що їх може не виявити протиповітряна оборона, а їхні навігаційні системи досить надійні, щоб їх важко було збити за допомогою зброї електронної боротьби з дронами, яка порушує радіочастоти.

Окрім того, є ще один фактор — вартість. Захід постачає складні системи протиповітряної оборони для протидії ракетним атакам, але знищення роїв безпілотників, які коштують 50 тис доларів за штуку, ракетами в 1 мільйон доларів, не є ідеальним варіатом.

«Це невигідно, тому нам потрібно постійно знижувати вартість інструментів, які ми використовуємо для знищення шахедів», — зазначив Федоров.

Організатори заходу попросили Reuters не розголошувати прізвища учасників з міркувань безпеки.

Один із них, Олександр, розповів, що його команда представляє «квадрокоптер», у якого крім гвинтового двигуна є крила. Він сказав, що він може літати набагато швидше і довше, ніж інші дрони.

«Це безпілотник, який буде... злітати вертикально, щоб перехоплювати або наздоганяти безпілотники, збивати їх або глушити», — сказав він.

Інший учасник, Юрій, інженер і заступник керівника української компанії, сказав, що його команда представила розробки нових систем електронної боротьби з безпілотниками, які будуть більш ефективними проти «Шахедів».

Федоров додав, що виробництво безпілотників зараз відбувається по всій Україні, незважаючи на загрозу російських авіаударів, додавши, що виробникам сказали розподілити роботу на різних майданчиках і використовувати бомбосховища для частини виробничого процесу.

silmedia_zgcl/Z3H6OPr4g.jpeg
Федоров додав, що виробництво безпілотників зараз відбувається по всій Україні, незважаючи на загрозу російських ударів

Понад 80% використовуваних у війні безпілотників є українськими і збираються в Україні, зазначив Федоров.

«Коли ми торік починали цей проект, було сім компаній, які могли продавати державі безпілотники. Сьогодні їх 40, а до кінця року буде 50», — сказав Федоров.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар