Українські воїни проводять зачистку на півночі Вовчанська

На Харківському напрямку українські військові зачищають міську забудову Вовчанська. Бойові дії тривають, у Генштабі відзвітували про контрольовану ситуацію.

silmedia_zgcl/8iUDaCYSR.jpeg
Вовчанськ. Фото: Євген Малолєтка

На Харківському напрямку Сили оборони відбили 13 атак росіян на напрямках Нова Товолжанка (рф) — Вовчанськ, Шебекіно (рф) — Вовчанськ, Гатище — Вовчанськ, Муром — Стариця, Стрілеча — Глибоке, Пильна — Глибоке, Глибоке — Липці. На цьому напрямку втрати росії становлять 164 окупанти та 25 одиниць техніки.

silmedia_zgcl/nvalaCLSg.png
Бої на півночі Вовчанська. deepstatemap.live

За даними DeepState, ворог просунувся біля Вовчанська, в Глибокому, біля Ягідного, південніше Первомайського, в Красногорівці, біля Старомайорського та Вербового. Противник окупував Лук'янці.

silmedia_zgcl/nu79-jYIR.png
deepstatemap.live

В Інституті вивчення війни зазначають, що російські війська надають пріоритет швидкому створенню «буферної зони» вздовж кордону з Україною, а не значному просуванню вперед.

Українські та західні офіційні особи також нещодавно заявили, що російські війська мають намір створити 10-кілометрову буферну зону в Харківській області, а експерти ISW нещодавно зазначили, що ця буферна зона одночасно забезпечить російським військам можливість обстрілювати з артилерії Харків.

Ситуація на інших напрямках

У Чернігівській та Сумській областях ситуація без суттєвих змін.

На Купʼянському напрямку українські захисники відбили 22 атаки противника на напрямках Лиман Перший — Синьківка, Вільшанка — Синьківка, Крохмальне — Берестове, Коломийчиха — Стельмахівка, Ковалівка — Новоєгорівка, Площанка — Макіївка. Сили оборони не втратили позицій та покращили тактичне положення на деяких ділянках. На напрямках Ковалівка — Новоєгорівка та Кислівка — Іванівка тривають бої за окремі позиції.

На Лиманському напрямку українські військові відбили одну атаку росіян на напрямку Червонопопівка — Іванівка, на окремих ділянках покращили тактичне положення.

На Сіверському напрямку підрозділи Сил оборони відбили 15 атак противника на напрямках Лисичанськ — Білогорівка, Новодружеськ — Білогорівка, Веселе — Верхньокамянське, Золотарівка — Верхньокамянське, Веселе — Роздолівка, Миколаївка — Спірне. Без втрат позицій з боку України.

silmedia_zgcl/Jx3kBjYIR.jpeg
Загальні втрати противника на 14 травня

На Краматорському напрямку українські захисники відбили 35 атак противника на напрямках Бахмут — Іванівське, Бахмут — Кліщіївка, Одрадівка — Кліщіївка. Також без втрат позицій, але на окремих з них провели зміну позицій для збереження життя військових.

На Покровському напрямку війська України відбили 33 атаки противника на напрямках Очеретине — Новоолександрівка, Очеретине — Євгенівка, Очеретине — Калинове, Архангельське — Новоолександрівка. На деяких ділянках провели зміну позицій Сил оборони через інтенсивний вогневий вплив російських окупантів. На напрямках Соловйове — Сокіл, Очеретине — Соловйове, Очеретине — Євгенівка, Семенівка — Новоселівка Перша, Семенівка — Уманське, Піски — Нетайлове втрат позицій немає. На деяких ділянках у межах напрямку українські підрозділи покращили тактичне положення.

На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 13 атак противника на напрямках Старомихайлівка — Красногорівка, Славне — Новомихайлівка.

На Времівському напрямку війська угруповання відбили 11 атак противника на напрямках Солодке — Водяне, Завітне Бажання — Старомайорське, Володине — Старомайорське.

На Придніпровському напрямку українські захисники відбили чотири атаки противника на напрямку Олешківські Піски — Кринки.


Всього за добу на фронті відбулось 148 бойових зіткнень, противник завдав шість ракетних, 30 авіаційних ударів із застосуванням 40 КАБів, майже 300 ударів дронами-камікадзе та здійснив понад 2,5 тисячі обстрілів позицій українських військ.

Нагадаємо, на Харківщині оголосили примусову евакуацію дітей-сиріт.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар