«Укренерго» спростувало фейк про експорт електроенергії в Європу

Україна не експортує електроенергію до ЄС, але забезпечує транзитні перетоки з одних європейських держав до інших.

silmedia_zgcl/bISqZ9QIR.webp
Фото: Getty Images

Про це заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Я з великим подивом читаю дописи в соцмережах, в яких показують фізичні перетоки електроенергії з України, відображені на сайті ENTSO-E, і стверджують, що нібито це експорт. Насправді це транзитні фізичні перетоки», — заявив він.

За словами Кудрицького, йдеться про транзитні фізичні перешкоди. Зокрема, Румунія може транспортувати електроенергію через Україну до Угорщини через слабкі зв’язки у своїй енергосистемі.

«Деякі люди бачать, умовно, 100 МВт на кордоні між Україною та Угорщиною — і помилково чи свідомо пишуть: "Значить, Україна експортує. Нас дурять. Нам вимикають світло, а самі продають електроенергію за кордон". Це не так», — розповів Кудрицький.
silmedia_zgcl/AN5eZ9QSg.jpeg
Голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. Фото: пресслужба «Укренерго»

За його словами, при такому транзиті Україна просто передає «чужу» електроенергію через свою територію, а власні ресурси не використовує.

«Це не наш експорт. Щоб переконатися, що експорт нульовий, можна подивитися спеціальну вкладку Scheduled Commercial Exchanges на сайті ENTSO-E, де відображаються торгові операції. Там видно, що з України до Європи нічого не надходить, а натомість Європа експортує електроенергію до України», — сказав Кудрицький.

Очільник «Укренерго» заявив, що завдяки цьому імпорту енергетики можуть підтримувати більш-менш стабільну ситуацію з відключеннями.

Нагадаємо, «Укренерго» вирішило скасувати тендер на закупівлю кондиціонерів, на які виділили понад 629 тисяч гривень. Компанія ремонтуватиме наявні кондиціонери, щоб забезпечити роботу технічної інфраструктури.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар