В Україні заблокували вісім схем втечі чоловіків за кордон

Правоохоронці затримали організаторів схем ухилення від мобілізації на Вінниччині, Черкащині, Рівненщині, Кіровоградщині та Львівщині.

silmedia_zgcl/jnaDFzLIg.jpeg

За гроші організатори схем допомагали ухилянтам втекти за кордон, використовуючи підроблені документи або в обхід пропускних пунктів. Такі «послуги» коштували від 3 до 10 тисяч. Сума залежала від терміновості виїзду та різновиду «схеми».

Вінниччина

У Вінницькій області слідчі викрили три схеми втечі ухилянтів. Правоохоронці затримали п'ятьох ділків: троє з них пропонували військовозобов’язаним втекти за межі України через річку Дністер. Для переправлення чоловіків на протилежний берег сусідньої країни організатори «трафіку» використовували човен. Інші двоє затриманих допомагали «клієнтам» перейти кордон поза пунктами пропуску.

silmedia_zgcl/cLtvFkLSR.jpeg

Черкащина

У Черкаській області слідчі оголоси підозру колишньому податківцю. За версією правоохоронців, він «продавав» посади у різних громадських організаціях, які перевозять гумдопомогу. Таким чином він «працевлаштовував» ухилянтів, щоб внести їхні персональні дані до інформаційної системи «Шлях» як волонтерів. Ця «схема» дозволяла військовозобов’язаним виїхати за кордон під виглядом водіїв-перевізників гуманітарних вантажів.

silmedia_zgcl/6tNtKzLIR.jpeg

Кіровоградщина

У Кіровоградській області затримали ділка, торгував фіктивними довідками про непридатність до служби за станом здоров’я. Щоб отримати підробку, він «звертався» до своїх спільників з місцевої військово-лікарської комісії.

silmedia_zgcl/UtDaKkYIg.jpeg

Рівненщина

У Рівненській області правоохоронці затримали заступника керівника місцевої лікарні. За хабарі посадовець пропонував ухилянтам оформити фіктивну групу інвалідності і таким чином уникнути призову.

silmedia_zgcl/xedPFkYIg.jpeg

Львівщина

У Львівській області повідомили про підозру ще двом організаторам «схем для ухилянтів». Один з них торгував фальшивими довідками про зняття з військового обліку. Інший вносив до інформаційної системи «Шлях» дані для виїзду за кордон під виглядом волонтерів.

silmedia_zgcl/TNM_KzYSR.jpeg

Організаторам схем для ухилянтів загрожує до дев'яти років в'язниці. А їхнім клієнтам – до п'яти років ув’язнення.

Нагадаємо, у Києві розікрали майже десять мільйонів гривень на ремонті доріг.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар