Вікторія Амеліна посмертно отримала норвезьку премію за свободу слова

Українська письменниця Вікторія Амеліна отримала премію Норвезької асоціації письменників за свободу слова. Це перший випадок в історії премії, коли відзнаку присуджують після смерті письменника чи письменниці.

silmedia_zgcl/r5bVW4JSR.jpeg

Про це повідомили на сайті асоціації. Там пояснили, що нагородження Вікторії Амеліної — спосіб привернути увагу до України й подій російсько-української війни, що суперечить міжнародному праву

«Сильним і чітким голосом вона змальовує українську перспективу неймовірної ситуації, в якій вони опинилися, і змушує нас по-новому побачити її наслідки. Хоча її більше немає серед нас, вона промовляє до нас все більш виразно», — йдеться у повідомленні.

Вікторію Амеліну вшанували хвилиною мовчання й оплесками.

Також премію отримав Салман Рушді — британський письменник, критик та публіцист індійського походження, колишній президент американського PEN-центру.

«Принциповий захисник свободи слова та вільної поезії, а також прихильник мирного співіснування між різними релігіями, між східними та західними культурними течіями, які зливаються разом у його літературних творах», — так в організації схарактеризували його роботу.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар