З Харкова до Іспанії евакуювали двох китів через обстріли

Через посилення російських обстрілів з харківського дельфінарію «Немо» двох китів-білух вивезли до океанаріума Валенсії в Іспанії.

silmedia_zgcl/MZRjf68IR.webp
Один з евакуйованих китів

Про це пише New York Times.

У дельфінарії «Немо» жили два кити — 14-річний Пломбір та 15-річна Міранда. В останні місяці Харків потерпає від російських обстрілів. Після того, як снаряд влучив поруч із дельфінарієм, китів вирішили евакуювати до Іспанії.

silmedia_zgcl/40bqfe8IR.webp
російська атака на Харків

Крім того, руйнування енергетичної інфраструктури в Харкові ускладнювало підтримання в акваріумі холодної температури води — природного середовища існування білух, — адже дельфінарій живився від генератора. Також раціон китів скоротили удвічі через нестачу свіжої риби. Українські доглядачі навіть думали використовувати для годування ссавців рибу, викинуту з ресторанів і ринків.

silmedia_zgcl/FbM6B68IR.webp
Кит у Валенсії

Білухи провели в дорозі понад 36 годин та подолали більше ніж 3 тисячі кілометрів, щоб дістатись до Валенсії. Іспанці повідомили, що Пломбір і Міранда прибули до океанаріуму після «виснажливої подорожі». Нині за їхнім станом уважно стежать спеціалісти. Після періоду адаптації вони приєднаються до двох місцевих китів — Юльки та Кіла.

Нагадаємо, як рятують людей з прифронтових територій.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар