Зеленський відправив у відставку Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного

Генерала Валерія Залужного звільнили з посади Головнокомандувача Збройних сил України.

silmedia_zgcl/S_lI9tpIR.png

Про це повідомив Володимир Зеленський у вечірньому зверненні. Новим Головнокомандувачем ЗСУ стане Олександр Сирський.

Призначення

27 липня 2021 року Президент України Володимир Зеленський призначив Валерія Залужного Головнокомандувачем Збройних Сил України. Він змінив на цій посаді Руслана Хомчака.

silmedia_zgcl/TzD6WmhSg.jpeg

Валерій Залужний був учасником бойових дій на сході України. Одним з його перших кроків на посаді був дозвіл військовим на фронті відкривати вогонь у відповідь по окупантах без узгодження з вищим керівництвом і позбавлення необхідності військовим заповнювати зайві документи.

silmedia_zgcl/-9UeZi2Ig.jpeg

Як пише «Радіо Свобода», Залужний очолював Оперативне командування «Північ», а до призначення на цю посаду був начальником штабу ООС. Будучи на цій посаді Збройні сили України звільнили селище Південне біля підконтрольної росіянам Горлівки та просунулися вперед поблизу Волновахи.

У березні 2022 року Залужний отримав звання генерала. Має такі відзнаки:

  • Хрест бойових заслуг;
  • Орден Богдана Хмельницького III ступеня.

Повномасштабна війна з росією

Генерал проявив ефективність в командуванні Збройними Силами під час повномасштабного вторгнення, що детально аналізують вітчизняні та закордонні експерти. 23 травня 2022 Залужний увійшов до списку 100 найвпливовіших людей 2022 за версією журналу Time.

Під командуванням Валерія Залужного українська армія звільнила від окупантів території Київської, Чернігівської і Сумської областей. У листопаді 2022 року українські Сили оборони витіснили російські сили з Херсона.

6 вересня 2022 року Збройні сили провели контрнаступ на Харківщині, а 8 вересня вже звільнили 20 населених пунктів області від російських військ. Тоді українські прапори підняли над Балаклією, Куп'янськом, Ізюмом та іншими містами.

silmedia_zgcl/cypzMm2Ig.jpeg

Станом на 14 листопада 2022, за підрахунками Forbes, ЗСУ звільнили 28% від всіх окупованих Росією територій Україн.

silmedia_zgcl/mueoWi2Sg.png

У червні в інтервʼю The Washington Post Залужний прокоментував коментарі про те, що контрнаступ просувається повільніше, ніж очікувалось. Головнокомандувач зазначив, що щодня ЗСУ просуваються вперед, навіть якщо це лише 500 метрів.

«Це не шоу, за яким спостерігає весь світ, на яке роблять ставки чи щось подібне. Кожен день, кожен метр дається кров'ю».

Влітку 2023 року українські військові протягом трьох місяців звільнили 248,8 кв. м територій.

silmedia_zgcl/gER76khSR.png
Інфографіка — «Слово і Діло»

Крім того, у червні українська війська звільнили Красногорівку на Донеччині. Цей населений пункт контролювали окупанти з 2014 року.

silmedia_zgcl/bG6nGm2Ig.png

На початку осені стало відомо, що українська армія звільнила близько 270 кв. км, зокрема території звільняли по бахмутському напрямку та Південний фланг.

У листопаді 2023 року в інтервʼю The Economist Залужний розповів, що війна переходить на етап «позиційної». Тоді він сказав, що українським військовим потрібні ключові військові можливості й технології, щоб вийти з такого роду війни.

Як тоді зазначали аналітики, українські військові продовжували масштабні операції на лівобережжі Херсонщини, та, ймовірно, просувалися біля Кринок. Це за 30 км на північний схід від Херсона.

Цьогоріч у лютому Залужний окреслив основні завдання на 2024 рік для Сил Оборони. Найголовнішим завданням на цей рік генерал ставить ухвалення нової точки зору на форми й способи застосування військ для перемоги. Йдеться про розвиток озброєння і військової техніки, зокрема безпілотників.

Коментарі щодо звільнення з посади

Також у грудні минулого року Міністр оборони Рустем Умеров прокоментував, що не планується заміна Валерія Залужного. Міністр додав, що «у цьому плані питання таке не стоїть»:

«Я знаю, його розкручують і зовнішньо, і внутрішньо».

Водночас дані опитування КМІС свідчать про те, що 72% українців негативно ставляться до відставки Головнокомандувача ЗСУ.

silmedia_zgcl/hmHVkmhSR.jpeg

Цьогоріч, 31 січня, New York Times писало, що 29 січня Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Залужним, але рішення щодо звільнення ухвалено не було. Джерело видання говорить, що однією з проблем було те, що не знайшли негайної заміни на місце генерала.

Потім Зеленський прокоментував, що йдеться про заміну низки державних керівників, а не лише у війську.

«Я думаю про цю заміну, але тут не можна сказати, що ми замінимо тільки одну людину».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар