ЗСУ стабілізували ситуацію на Харківщині

Володимир Зеленський розповів, що українські воїни стабілізували ситуацію з наступом російських військ на півночі Харківської області. Найглибше ворог просунувся вглиб Харківщини на 10 кілометрів.

silmedia_zgcl/cwVDanPSR.jpeg
Фото: Генштаб ЗСУ

Про це Президент заявив на зустрічі з журналістами.

За словами Зеленського до бетонної лінії оборони росіяни не дійшли. На напрямках деяких бригад армії рф просування не було і немає. Ворог атакував першу лінію оборони:

«До бетонної лінії оборони ніхто не дійшов, це маячня, що там говорять. Ворог дійшов до першої лінії. Перша лінія — це не кордон, там неможливо будувати, тому що через відповідну зброю, якою працювали росіяни, наші люди гинули», — підкреслив глава держави.
silmedia_zgcl/RTxfx7PIR.jpeg
Зеленський на зустрічі з журналістами. Фото: Офіс Президента

За його словами, приблизно на першій лінії оборони російські війська зараз і перебувають. Цю лінію українські військові побудували під постійним вогнем, як і другу. А будівництвом третьої лінії опікувалася місцева влада. Та лінія, за словами президента, найпотужніша — «тому що вона далі від зброї, від снарядів, від обстрілів».

Президент додав, що головна ціль ворога – це місто Вовчанськ. Крім того, вони хочуть захопити зону в 10 кілометрів.

silmedia_zgcl/_1PubnEIg.jpeg
Мапа бойових дій на 17 травня

Володимир Зеленський вважає, що перетин росіянами кордону пов’язаний з тим, що Україні не вистачає ППО:

«Вони на відстані, де у них є перевага, діють авіабомбами, артилерією. Вісім місяців паузи в ухваленні рішень партнерами. Зрозуміло, що нашим воїнам було непросто».

За даними Генштабу, на Харківщині триває бій в районі Стариці. Ситуація у Вовчанську — контрольована. Там посилюють українські оборонні позиції та тактичне положення на окремих напрямках.

Росіяни розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, а основні зусилля зосередили на напрямку Стрілеча — Липці та на захоплені Вовчанська в Харківській області. Окупанти планують далі вийти до Білого Колодязя і продовжили наступ в український тил. Про це заявив головком Олександр Сирський, який зараз працює в частинах, що ведуть бої на Харківщині.

«Попереду будуть важкі бої, і ворог до цього готується», — написав Сирський.

Нагадаємо, російський наступ на півночі Харківщини сповільнився.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар