Байден дав добро на тренування українських пілотів на винищувачах F-16
Президент США Джо Байден на саміті в Хіросімі (Японія) поінформував лідерів G7 у п’ятницю, що США підтримуватимуть спільні зусилля з союзниками та партнерами щодо підготовки українських пілотів на літаках четвертого покоління, включаючи F-16.
Про це CNN повідомив високопоставлений чиновник адміністрації американського президента.
Очікується, що навчання не відбудеться в США, сказав чиновник, і, ймовірно, відбудеться повністю в Європі. Але американський персонал братиме участь у навчанні разом із союзниками та партнерами в Європі. Очікується, що це займе кілька місяців, і чиновник сподівається, що це почнеться «в найближчі тижні».
Рішення знаменує собою різкий поворот від Байдена, який раніше цього року заявив, що не вірить, що Україні потрібні F-16.
«Оскільки навчання відбуватиметься протягом наступних місяців, наша коаліція країн, які беруть участь у цих зусиллях, вирішуватиме, коли насправді надати літаки, скільки ми надамо та хто їх надасть», — сказав чиновник.
Посадовець додав, що «на сьогоднішній день Сполучені Штати та їх союзники зосередилися на забезпеченні України системами, озброєнням та навчанням, необхідним для проведення наступальних операцій цієї весни та літа. Дискусії щодо вдосконалення українських Повітряних Сил відображають нашу довгострокову відданість самообороні України».
У березні США прийняли двох українських пілотів на військовій базі в Тусоні, штат Арізона, щоб оцінити їхні навички за допомогою авіасимуляторів і побачити, скільки часу їм знадобиться, щоб навчитися керувати різними військовими літаками США, включаючи F-16. Конгрес заклав гроші в бюджеті на 2023 рік на таке навчання.
CNN повідомило в четвер, що адміністрація Байдена заявила європейським союзникам, що США дозволять їм експортувати винищувачі F-16 в Україну, оскільки Білий дім зазнає все більшого тиску з боку членів Конгресу. Кілька європейських країн заявили про готовність постачати F-16 американського виробництва, включно з Нідерландами. Але США повинні схвалити цю передачу третім сторонам через чутливу американську технологію літаків.
Раніше цього тижня речник прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака заявив, що Велика Британія та Нідерланди прагнуть сформувати «міжнародну коаліцію» не лише для закупівлі літаків для України, але й для навчання українських пілотів на винищувачах 4-го покоління.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.