Байдена схиляють дати Україні чіткі перспективи по вступу в НАТО — ЗМІ

Союзники по НАТО чинять політичний тиск на Президента США Джо Байдена, аби той підтримав прискорений і більш конкретний шлях України до членства в альянсі, пише The New York Times.

За інформацією видання, багато союзників, особливо з країн, що межують з росією, хочуть надати Україні тверді політичні зобов’язання щодо членства напередодні саміту НАТО наступного місяця у Вільнюсі.

silmedia_zgcl/Xcbfpe_4R.jpeg
«Деякі хочуть розклад і конкретні цілі для справжнього членства, але тільки після того, як припиниться війна», - посилається видання на представників адміністрації Байдена.

Прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Карінс стверджував, що «єдиний шанс для миру в Європі — коли Україна буде в НАТО». Виступаючи в середу на стратегічній конференції в Ризі, він сказав, що будь-який інший результат неминуче означає, що «росія повернеться».

За словами високопоставленого чиновника США, який бере активну участь у переговорах з цього питання, членство України поглинуло всі країни альянсу у дискусії.

Кілька американських посадовців на чолі з державним секретарем Ентоні Блінкеном, схоже, зайняли позицію, що адміністрація Байдена буде змушена бути більш конкретною щодо шляху України до членства, навіть якщо жодна дата не зможе бути названа під час триваючої війни. Офіційні особи США кажуть, що жодних пропозицій щодо зміни поточної американської позиції офіційно не циркулює в Білому домі, хоча вони очікують, що вони надійдуть у найближчі кілька тижнів. Незважаючи на те, що Білий дім Байдена не любить обговорювати внутрішні політичні дебати, у цьому випадку багато деталей просочилося в пресу, включно з аргументом, що Байден повинен «йти на випередження», а не «наздоганяти» європейців.

Очікувалося, що питання про шлях України до членства стане центральним під час зустрічі пана Байдена з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у вівторок в Овальному кабінеті.

Високопоставлений чиновник США розповів, що Столтенберг озвучив Байдену компромісну пропозицію, згідно з якою НАТО погоджується, що Україні, випробуваній у боях за допомогою обладнання та підготовки НАТО, не потрібно буде проходити стандартний процес для кандидатів на членство, перш ніж вона зможе приєднатися.

Водночас, публічно у коротких коментарях журналістам у Білому домі Столтенберг не торкався безпосередньо членства України в НАТО. Він сказав, що на саміті НАТО будуть оприлюднені нові зобов’язання щодо збільшення витрат на оборону.

«Президент путін не повинен виграти цю війну, тому що це не тільки стане трагедією для українців, але й зробить світ небезпечнішим. Це надішле повідомлення авторитарним лідерам у всьому світі, також у Китаї, що коли вони використовують військову силу, вони отримують те, що хочуть», - зазначив він.

Як очікується, у Вільнюсі НАТО представить Президенту України Володимиру Зеленському низку зобов’язань держав-членів щодо продовження постачання Україні зброї, боєприпасів і грошей у середньостроковій перспективі — незалежно від долі поточного контрнаступу чи календаря виборів.

Також очікується, що НАТО підніме свої відносини з Україною від Комісії Україна НАТО, заснованої в 1997 році, до Ради Україна-НАТО, тобто вищого рівня взаємодії та інтеграції.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар