Чи стане український підводний дрон «Толока» жахом для Чорноморського флоту: прогнозують експерти

Невдовзі Україна випустить проти російського флоту малопомітний роботизований підводний човен Toloka TLK-150 – перший підводний безпілотник, повністю спроектований і виготовлений у нас на Батьківщині.

Розробка є продуктом військово-цивільного партнерства під назвою Brave1, пише The Telegraph.

silmedia_zgcl/8FizMGw4R.jpeg
На відміну від безпілотних надводних апаратів, які Україна раніше використовувала, «Толока ТЛК-150» ковзає під поверхнею води

«Росія має нову проблему в Чорному морі. Це природна еволюція українських морських безпілотників», — зазначив військово-морський аналітик Х. І. Саттон.

На відміну від безпілотних надводних апаратів, які Україна раніше використовувала, «Толока ТЛК-150» ковзає під поверхнею води, що ускладнює його виявлення та перехоплення.

Завдовжки понад 2 м, він має форму торпеди, тонкий, з високим навігаторським перископом, великим кілем і двома електронними підрулювачами, прикріпленими до пари стабілізаторів. Він також несе вибуховий вантаж, деталі якого не розголошуються.

Саттон вважає, що зараз Україна перебуває на «передньому краї» розробки морських безпілотників і що, хоча Toloka TLK-150 може мати менший радіус дії та бути повільнішим, ніж надводні морські безпілотники, він все одно може дати українським ВМС перевагу над росією.

«Будучи підводним апаратом, він менш схильний до виявлення і його важче нейтралізувати вогнем. Його боєголовка також вдаряється нижче ватерлінії, тому ймовірність потопити ціль є більшою», — вважає аналітик.

Brave1 не повідомляє, коли Toloka TLK-150 надійде на озброєння, але очікується, що це станеться протягом наступних кількох тижнів або місяців. Brave1 планує розробити ще два підводні безпілотні апарати класу Toloka, у п’ять разів більші, якщо Toloka TLK-150 виявиться успішним.

silmedia_zgcl/03P6WMQ4g.jpeg
Завдовжки понад 2 м, він має форму торпеди, тонкий, з високим навігаторським перископом

Семюель Бендетт, експерт з безпілотників Центру військово-морського аналізу США, зазначив, що постійна загроза з боку безпілотників вже змушує російське командування виділяти життєво важливі ресурси для охорони свого флоту, ще до запуску підводного безпілотника Toloka TLK-150.

«Росія стверджує, що має багаторівневу безпілотну оборону в Криму. Вона змушена витрачати багато ресурсів на виявлення невеликих та відносно недорогих апаратів», — резюмував він.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар