ДБР розслідує прорив росіян на Харківщині

ДБР розпочало розслідування щодо командування 125 окремої бригади тероборони через прорив росіян на Харківщині.

silmedia_zgcl/g839Z6PSg.jpeg
Бої за Вовчанськ. Фото: GETTY IMAGES

Про це відомо з Єдиного реєстру судових рішень.

У ДБР зазначають, що командування 125 бригади та підпорядкованих їй підрозділів — 415 окремого стрілецького батальйону, 23 механізованої бригади, 172 окремого стрілецького батальйону, не організувало належним чином оборону позицій на кордоні з рф, що призвело до втрати позицій, військової техніки та особового складу.

Правоохоронці з'ясували, що 10 травня біля Стрілечої, Красного, Борисівки, Пильного, Гатища та інших населених пунктів Харківщини підрозділи 125 бригади залишили бойові позиції під час російського штурму. У результаті, наступ росіян довелося відбивати силами другого ешелону оборони.

Наразі в рамках розслідування призначили військову експертизу. Для проведення експертизи слідство запросило документи про:

  • виконання бойових розпоряджень на ділянках фронту в Харківській області,
  • правдиві дані про укомплектованість військових частин особовим складом, озброєнням та військовою технікою станом на 10 травня,
  • документи щодо стану фортифікацій й інженерного обладнання на кордоні з рф.

У розслідуванні фігурують 56 військових, зокрема командири взводів, радіотелефоністи, санінструктори, гранатометники, стрільці, снайпери, навідники тощо. Кримінальне провадження відкрили за фактами недбалого ставлення до військової служби і самовільне залишення поля бою. Максимальне покарання за цими статтями — 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, оборона Харківщини: чи будували вздовж кордону укріплення.

10 травня росіяни розпочали наступ на півночі Харківської області поблизу кордону з рф. Збройні сили України відбили атаки та продовжують захищати позиції в регіоні. Також туди спрямували резервні підрозділи. За останніми даними, ЗСУ отримали снаряди, щоб зупинити наступ росіян на Харківщині.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар