Підозрюваного у хабарництві ексголову Верховного суду залишили під вартою

2 листопада апеляційна палата ВАКСУ відмовила в апеляції щодо запобіжного заходу.

silmedia_zgcl/2PELgF4IR.jpeg
Колишній голова Верховного суду Всеволод Князєв

Про це 2 листопада повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Суд ухвалив залишити рішення ВАКСу, яким колишньому голові Верховного суду продовжили строк тримання під вартою та заставу у 35 млн грн. Рішення апеляційної палати обвинувачений оскаржити не може.

Додамо, що розслідування у справі завершили 3 жовтня. Ексголові Верховного суду інкримінують кримінальне правопорушення за ч. 4 ст. 386 ККУ.

У 2002 році український бізнесмен придбав 40% акцій ГЗК у чотирьох компаніях. 18 років тому колишні акціонери звернулися до суду, щоб визнати договір куплі-продажу недійсним та повернути собі акції ГЗК. Утім, суд відмовив.

У 2022 році апеляційний суд визнав рішення недійсним та задовольнив апеляцію, а тобто визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів.

Щоби не втратити акції на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом у Верховному суді. Протягом березня-квітня бізнесмен передав адвокату 2,7 млн грн. Зокрема, 1,8 млн доларів суддям Верховного Суду. Тому 19 квітня суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.

silmedia_zgcl/7XpagK4Ig.jpeg
silmedia_zgcl/XwE-RFVSR.jpeg

15 травня під час отримання другого траншу у 450 тис. доларів НАБУ і САП викрили адвоката і голову ВС. Справу адвоката розглядають окремо.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар