Понад 400 українок утримують у російському полоні

У російській неволі перебувають 403 українські жінки. Чимало з них — незаконно утримувані цивільні. До цього числа також входять українки, які вважаються зниклими безвісти з 2014 року.

silmedia_zgcl/4vZAFeEIg.jpeg
Фото: Координаційний штаб

Про це повідомляє Координаційний штаб.

За словами представників штабу, росіяни ігнорують усі звернення України щодо повернення полонених додому. Окупанти утримують жінок їх у жахливих умовах, порушуючи тим самим Третю Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими.

«Звільнені з полону жінки твердять серед іншого про приниження, негуманні умови утримання, недостатнє харчування, неможливість отримати кваліфіковану медичну допомогу та зв’язатися з рідними», — йдеться у повідомленні.

За міжнародним гуманітарним правом, жінки мають бути звільненими з полону або репатрійованими до нейтральних країн – так само як і важко хворі особи. Але представники рф продовжують займатися маніпуляціями, оприлюднюючи різноманітні списки. У координаційному штабі розповіли, що росіяни вдають, що не знайомі з ними ж підписаними міжнародними угодами, аби їх не виконувати.

«Але за цим усім криється небажання продовжувати обміни», – зазначають в Координаційному штабі.

Нагадаємо, в Україні стартує проєкт психологічної допомоги жінкам полонених воїнів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар