У Франції на фестивалі російського фільму показують стрічку Параджанова «Тіні забутих предків»

Фестиваль «російського фільму» у Парижі та Таверні, який організувала асоціація «Інша росія», включив до своєї програми українську стрічку «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова.

silmedia_zgcl/AfHSEg1SR.png

Про це відомо на сайті фестивалю.

Цьогоріч фестиваль присвячений російському політику Олексію Навальному, який помер у колонії наприкінці лютого. На фестивалі показують фільм «Тіні забутих предків» (у Франції демонструється під назвою «Вогненні коні») як частину «російської культури». Посольство України у Франції висловило рішучий протест у зв'язку з використанням українського кінопродукту на фестивалі «російського фільму».

«Культура продовжує цинічно використовуватися для легітимізації російської агресії. Відомо, що роками цей фестиваль "російського фільму" спирався на підтримку російської влади. Очевидно, що, незважаючи на ніби формальну зміну акцентів організаторами, їх методи багато в чому залишаються незмінними», – заявили українські дипломати.

Фільм Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» зняли у 1964 році на базі кіностудії імені Олександра Довженка. Стрічка здобула світову славу на багатьох міжнародних фестивалях. Фільм також заклав основи українського поетичного кіно, а після протестів проти арештів українських інтелектуалів став одним із головних символів дисидентського руху та боротьби українців із совєтським режимом.

Нагадаємо, у Мексиці відкрили виставку українського плакату «Жіноче обличчя війни».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар