Чорнобиль на екрані: добірка фільмів та серіалів, присвячених трагедії

38 років тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в історії техногенна катастрофа. У роковини трагедії пропонуємо пригадати фільми та серіали про події 1986 року.

silmedia_zgcl/MwKvJTBSR.webp
Кадр із серіалу «Чорнобиль»

«Чорнобиль – Хроніка важких тижнів» (1986)

Це перший український документальний фільм про Чорнобильську катастрофу режисера Володимира Шевченка. У стрічці зібрали правдиві спогади свідків, через що фільм заборонили до показу в срср. Його знімали протягом 100 днів безпосередньо під час ліквідації. Стрічку показали у 132 країнах, а режисер помер від променевої хвороби всього за місяць після її виходу.

«Чорнобиль 3828» (2011)

Стрічка українського режисера Сергія Заболотного присвячена ліквідаторам наслідків аварії на АЕС, які були залучені до роботи у найнебезпечніший зоні «М» — на покрівлях станції. Їх було 3828. Вони очищували дах від графітових уламків там, де застосовувати техніку було неможливо.

«Метелики», мінісеріал (2013)

Багатосерійний художній фільм про Чорнобиль базується на реальних подіях. Напередодні катастрофи киянка Аля разом із сестрою приїжджає до Прип’яті до рідні, щоб як слід відпочити. Вночі на розташованій поруч АЕС відбувається пожежа, полум’я якої спостерігають дівчата.

Вранці в місті починається цілковитий жах і панує страшна плутанина. У метушні евакуації героїня історичного серіалу знайомиться зі «строковиком» Пашею, який став одним із перших ліквідаторів.

«Чорнобильські бабусі» (2015)

Документальний фільм американських режисерів Енн Богарт та Холлі Морріс розповідає про чорнобильських бабусь, які пережили Голодомор, Другу світову війну та катастрофу на ЧАЕС.

У стрічці показують бабусь, які призвичаїлися до радіації та продовжують жити в своїх домівках, не зважаючи на небезпеку для життя. Вони вирощують овочі та фрукти.

Міні-серіал «Чорнобиль» (2019)

HBO та британська телемережа Sky створили серіал про Чорнобильську катастрофу та події, які розгортаються після вибуху реактора. Сюжет історії побудований на архівних матеріалах, художніх книжках і коментарях очевидців.

Згідно з рейтингом найбільшої онлайнової бази даних про кінематограф IMDb, фільм «Чорнобиль» очолив перелік 250 найвище оцінених телесеріалів в історії.

Нагадаємо, український фільм «Чорнобиль 22» вийшов онлайн. У стрічці показали свідчення працівників Чорнобильської АЕС про тимчасову окупацію станції російськими військами.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар