У Колумбії ввели податок на «нездорову їжу»

Уряд Колумбії запровадив «закон про нездорову їжу», що передбачає податки на ультраперероблені продукти.

silmedia_zgcl/AzqJwVSIR.jpeg

Про це пише The Guardian.

Закон в країні запроваджуватимуть поступово. Спочатку податок становитиме 10%, наступного року зросте до 15% і досягне 20% у 2025 році.

«Країни у всьому світі вводять податки, націлені на здоров'я, наприклад, оподатковуючи тютюнові вироби або солодкі напої, але лише деякі поширили їх на оброблені харчові продукти. Модель Колумбії ширша, ніж те, що ми бачили раніше, і може бути прикладом для інших країн», — заявив професор міжнародної політики охорони здоров'я та економіки в бізнес-школі Імперського коледжу Лондона Франко Сассі.

Податок стосуватиметься продуктів, які готові до споживання, а також на товари з високим вмістом солі та насичених жирів, такі як шоколад, снеки, солодкі йогурти, фастфуд, газовані напої або чипси. Однак будуть винятки, зокрема до них віднесуть ковбаси.

У Колумбії збільшується кількість серцево-судинних захворювань. Колумбійці хворіють на інсульти та серцеву недостатність. На ці хвороби щороку припадає майже чверть смертей. Середній колумбієць споживає 12 г солі на день – це найвищий показник у Латинській Америці та один із найвищих у світі. Також у країні поширені ожиріння і діабет.

Нагадаємо, поблизу Колумбії на дні моря знайшли «Священний Грааль» вартістю 20 мільярдів доларів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар