Звільнення Найєма: що відомо про скандал та реакція уряду

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм подав у відставку. Він написав заяву на звільнення «через системні перешкоджання, які не дають подальшої можливості ефективно виконувати свої повноваження».

silmedia_zgcl/I9Qps7UIR.jpeg
Мустафа Найєм/facebook.com/goglobalua

Мустафа Найєм розповів, що починаючи з листопада 2023 року, команда Агентства стикається з «постійною протидією, спротивом та створенням штучних перешкод». Він заявив, що відомству повністю скасували бюджет на проєкти з відновлення та утримання доріг, що, за словами Найєма, неминуче позначиться на стані доріг оборонного значення і, як наслідок, на всій військовій логістиці.

«Нас почали «кошмарити» бюрократією, коли документи на оплату захисних споруд, фортифікацій або відновлення погоджувалися в уряді місяцями, поверталися по шість-вісім разів з безглуздими зауваженнями, затримувалися по декілька місяців, а деякі не погоджені й досі», — написав Найєм.
silmedia_zgcl/nly0y78IR.jpeg
Команда Мустафи Найєма

Також за його словами, Агентству обрізали заробітну плату – левовій частині працівників зрізали до 68% зарплати, внаслідок цього з початку року втратили 25% колективу.

«Вважаю, що це було зроблено умисно, щоб в Агентстві, яке певною мірою стало взірцем побудови процесів з «0», просто не залишилося фахових і вмотивованих людей, а саме Агентство визнали неефективним та непотрібним», – заявив чиновник.

Також голова Нацагентства згадав про рішення керівництва уряду про скасування його участі у конференції в Берліні. Йдеться про щорічну конференцію з питань відновлення України, яка цього року має відбутися в столиці Німеччини 11-12 червня.

«Усе це було можливо завдяки підтримці Міністерства та міністра (йдеться про екс-голову Мінвідновлення Олександра Кубракова), які дозволяли приймати самостійні рішення та досягати результатів, не чекаючи ударів у спину. Із звільненням міністра це стало неможливим, і останнє рішення голови уряду про скасування моєї офіційної участі у конференції з відновлення України у Берліні це підтвердило», – написав Найєм.

Мустафа Найєм зазначив, що виконуватиме свої обов'язки до прийняття рішення урядом про його звільнення і передасть справи наступникам.

Коментар Уряду

Напередодні Bloomberg повідомляло, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заблокував присутність глави агентства реконструкції Мустафи Найєма на щорічній конференції з відновлення України, яка проходитиме в Берліні 11−12 червня. Голова уряду відхилив прохання про відрядження.

«Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заблокував участь керівника Агентства з відновлення, а міністр інфраструктури був звільнений парламентом місяць тому і досі не знайдено заміни. Щорічна конференція з відновлення України 11-12 червня в Берліні має на меті мобілізувати міжнародну підтримку для відбудови після руйнувань, спричинених повномасштабним вторгненням росії», – повідомляло агентство.

В Уряді заявили, що Мустафу Найєма не відпустили у відрядження на конференцію у Берлін нібито через те, що на дату проведення повинна була відбутися урядова нарада за участю Агентства відновлення.

Міністр фінансів Сергій Марченко, який перебуває у Берліні, де візьме участь у конференції з відновлення, прокоментував відставку Найєма в ефірі телемарафону.

«Я не вважаю, що це якимось чином має впливати на роботу конференції. По-перше, тому що треба орієнтуватися на інституції, а не конкретні персоналії. По-друге, в нас представлена з боку уряду серйозна команда: перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки, міністр енергетики й інші міністри. І, по третє, очікуються цього тижня засідання, наради під головуванням прем'єра в Україні, які будуть обговорювати питання захисту критичної інфраструктури, питання відновлення на яких Агенство має відзвітувати», – сказав Марченко.
silmedia_zgcl/xkDmsn8Sg.jpeg

Нагадаємо, Парламент звільнив члена ЦВК, який виїхав у США та отримав 1,5 млн грн зарплатні.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар